414 AVOCADO DR

BAREFOOT BAY, Florida 32976 · Brevard County · Parcel 30 3815-01-33-17

$147 730
Assessed Value
$191 290
Market Value
Annual Tax
$122 730
Taxable Value
Ownership
OwnerWiehler Warren
Mailing Address414 Avocado DR Barefoot Bay FL 32976
Property Details
Year Built1989
Living Area1 380 sq ft
Lot Size7 841 sq ft
Use Code002
Valuation Breakdown
Land Value$75 000
Building Value$25 000
Just (Market) Value$191 290
Assessed Value$147 730
Exemptions-$50 722
Taxable Value$122 730